V40| 17-10-2017 Boeken, Curiosa, Asiatica, Kunst

Veiling 40 - Boeken, Prenten, Kunst, Keramiek en Curiosa

Veiling
Dinsdag 17 oktober 2017 om 19.00 uur

Zaterdag 14, zondag 15, maandag 16 en dinsdag 17 oktober a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

Bullet Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie
Enkele letterkundige werken.

Bullet Boeken - Wetenschap, Technologie.
Met name de onderwerpen Biologie, Fotografie, Maritiem en enkele magnifieke ornithologische werken.

Bullet Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur.
Een grote veelomvattende verzameling waaronder museum- en expositiecatalogi, waarvan enkele gesigneerd. Werken over deelgebieden als Kunstgeschiedenis, Topografie, Maritiem, Tijdschriften, Middeleeuwen, Mode, Keramiek, Zilver, Glas, Asiatica en Beeldhouwkunst. Voorts vele naslagwerken. Algemeen bekende namen zijn o.a. Gerrit Achterberg, Pieter Scheen, Jan Wolkers, Hollstein, Copier, Cobra, Klaas Gubbels, Dali, Escher, Van Gogh, Doré, Beuys, Mondriaan en Peter Shelton. De collectie bevat echter ook veel werk van de meer hedendaagse kunstenaars. Voorts een ongewoon kavel gesigneerde brieven van M.C. Escher.

Bullet Boeken - Topografie en Geschiedenis.
Een goed verzorgde collectie Nederlands-Indië voert hier de boventoon.

Bullet Boeken - Kinderboeken, Strips.
Enkele verrassende kinderboeken en strips. Bijzonder is het uiterst zeldzame ’Het alternatieve einde van Sneeuwwitje en Roodkapje’.

Bullet Boeken - Diversen
Eén lot slechts, maar wel actueel gezien het recente overlijden van Hugh Hefner: een lot van 68 Playboys.

Bullet Prenten en ander Grafiek.
Een uitgelezen verzameling kopergravures, lithografieën en andere grafieken. Prenten op het gebied van cartografie, topografie en biologie. Opticaprenten. En enkele zeer zeldzame plottergrafieken uit het begin van het computertijdperk.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. De categorie Curiosa is met ruim 140 kavels weer uitgebreid en zeer gevarieerd. Items zijn o.a. Bodemvondsten, Zilveren gebruiksvoorwerpen, Tapijten, Doeken, Makkums Aardewerk, Speelgoed, Hoeden, Meubeltjes, Priksleeën, Hoepels, Fototoestellen, Ansichtkaarten, een Ambassadeursuniform, Toverlantaarnplaatjes, Speelkaarten, een Thangka, Keramiek, Numismatica, Glasobjecten, Tegels, Kastelen, Klokken, Iconen, Aziatica e.v.a. vintage of antieke gebruiksvoorwerpen.

Bullet Antieke Fotografie: Oud Amsterdam
Een sublieme verzameling van originele foto’s van Oud Amsterdam door Albert Greiner en Jan Springer.

Bullet Aziatica
Gezien de omvang een aparte categorie Aziatica. Uit o.a. de Song, Qing en Ming Dynastie en de Kangxi periode. Diverse bijzondere kommen, theepotten, religieuze voorwerpen, vele gebruiksvoorwerpen en een fraaie gepokte fles uit een 18e-eeuws scheepswrak.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is weer uitgebreid deze veiling. Wat is een Book Auction zonder een uitgelezen sortering antieke- en zeldzame Boeken? Uitblinkers in deze categorie zijn o.a. de ‘Byzondere Aenmerkingen over het aenleggen van Pragtige en Gemeene Landhuizen, Lusthoven, Plantagien en Aenklevende Cieraeden’ door Pieter de la Court van der Voort, ‘De Beschryving van Japan, behelsende een verhaal van den ouden en tegenwoordigen staat en regeering van dat Ryk’, van Engelbert Kaempfer en Johann Caspar Scheuchzer, ‘Gedenkwaerdig bedryf der Nederlandsche Oost-Indische Maetschappye’ van Olfert Dapper en ‘Toonneel van China’ van Athanasius Kircher (1602-1680) / J.H. Glazemaker. Voorts vele andere antiquaire boeken van goede kwaliteit waaronder een tal van schitterend geïllustreerde Alba Amicorum. Verreweg het overgrote deel binnen deze categorie is ingezonden door Tresoar - Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum (Fries Historisch en Letterkundig Centrum) te Leeuwarden. Tresoar is ontstaan na een fusie van de Provinciale Bibliotheek van Friesland, het Fries Letterkundig Museum en Documentatiecentrum en het Rijksarchief in Friesland. De door hen ingebrachte kavels zijn aangemerkt met een kleine stempel.

Bullet Kunst en Grafiek.
Een mooie uitgebreide collectie etsen, tekeningen, aquarellen en schilderijen. Waaronder romantische Stadsgezichten, Landschappen, Stillevens en Zeegezichten uit de 19e en 20e eeuw. Verder moderne grafiek van o.a. Peter Struycken, Cesar Domela, Bram Bogart, Lucio Fontana, Robert Filliou en Jean-Pierre Vasarely. Voorts een zeer zeldzame gesigneerde linoleumsnede van Henri Matisse.

Bullet Affiches. De veiling wordt afgesloten met een grote collectie bijzondere en zeldzame galerie-, museum- en reclameaffiches waaronder die van Karel Appel, Lucebert, Malevich, David Hockney, Frank Stella, Andy Warhol, Bram van Velde, Ans Wortel, Vasarely, Dali, Jan Wolkers, Marina Abramovic, Ulay Laysiepen en Anthon Beeke. Daarnaast vele andere met onderwerpen als De Olympische Spelen, Holland Festival, Sonsbeek, Het Aidsfonds (Robert Mapplethorp), Dutch Swing College Band, Gaudamus, de VN, De Stijl, De Appel, en het NDT. Voorts enkele politieke Sovjet-affiches.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

Gesloten voor online biedingen

0001-0500 Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie [2]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [8]
1501-2000 Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur [143]
2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis [16]
2501-3000 Boeken - Literatuur [2]
3000-3500 Boeken - Kinderboeken, Strips [8]
3501-4000 Boeken - Diversen [1]
4001-4500 Antieke Kaarten en Prenten [39]
4501-4700 Curiosa, Antiek & Efemera [140]
4701-4800 Antieke Fotografie: Oud Amsterdam [11]
4801-5000 Aziatica [29]
5001-5500 Boeken - Antieke en zeldzame boeken [123]
5501-5700 Kunst en Grafiek [103]
5701-5800 Affiches [74]

Totaal aantal kavels [699]