V38|15.11.2016

Veiling 38 - Boeken, Strips, Prenten, Kunst, Curiosa en Etnografica

Veiling
Dinsdag 15 november 2016 om 19.00 uur

Zaterdag 12, zondag 13, maandag 14 en dinsdag 15 november a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

Bullet Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie
Een collectie literaire tijdschriften, almanakken, jaarboeken, en andere literatuur betrekking hebbende op het boekenvak.

Bullet Boeken - Wetenschap, Technologie.
Met name de onderwerpen Geneeskunde, Stoomwerktuigkunde en Antropologie.

Bullet Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur.
Een veelomvattende verzameling waaronder vele bijzondere museumcatalogi van uitmuntende kwaliteit. Werken over deelgebieden als Design, Architectuur, Sculpturen, Kunstgeschiedenis, Ethnographica, de jaren 50-70 en uitgaven gericht op landen, biënnales e.a. overzichts- tentoonstellingen. Maar ook bijzondere kunsttijdschriften zoals L’Assiette au Beurre. Algemeen bekende namen zijn o.a.: Pier Paolo Pasolini, Joseph Beuys, Jan Dibbets, Piet Mondriaan, Peter Shelton, Jean Tinguely, Steinlen en Sofia Coppola. De collectie bevat echter ook veel werk van de meer hedendaagse kunstenaar.

Bullet Boeken - Topografie en Geschiedenis.
In veel kavels binnen deze categorie zijn de onderwerpen Topografie en Geschiedenis met elkaar verstrengeld. Enkele kavels daargelaten zijn de meeste kavels gericht op Nederlands grondgebied w.o. Amsterdam, Haarlem, Breda en Den Haag. Enkele series historische tijdschriften completeren het geheel.

Bullet Boeken - Fictie.
In de rubriek fictie is het grote kavel Louis Paul Boon opvallend. Visueel gezien echter, voert de collectie door Anton Pieck geïllustreerde werken de boventoon.

Bullet Boeken - Kinderboeken, Strips.
Naast bundels opmerkelijke strips waaronder diverse Toonderiana zijn er deze veiling veel plaatjesalbums. Verrassend is de zeldzame collectie Tom Poes ansichtkaarten.

Bullet Boeken - Diversen
Met name de onderwerpen Sport, Entertainment, Dieren, Genealogie, Scheepvaart en Erotica zullen aan bod komen.

Bullet Prenten en ander Grafiek.
Een bescheiden hoeveel gravures waarvan enkele op groot formaat folio.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. De categorie Curiosa is deze keer weer uitgebreid en zeer gevarieerd. Items zijn o.a.: Sluitzegels, Epauletten, Vintage Radio’s, Fototoestellen, Telefoons, Klokken, Voltmeters, Projectoren, Weegschalen, Schooltassen, Gesigneerde Theaterfoto’s, Speelgoed, Medailles, Ansichtkaarten, Kerstdecoratie, Obligaties, Speldjes, Zwaarden en Typemachines. Een deel van de objecten is uitgevoerd in Amsterdamse School, Art-Nouveau, Jugendstil, Art-Deco, Thonet en 19e- en 20e-eeuwse vintage stijl. Verder nog een imponerend groot scheepsmodel en een fors uitgevoerde replica van een zeldzame Fokker helikopter.

Bullet Etnografica
Dit onderdeel is deze veiling relatief omvangrijk. Naast de veelomvattende verzameling Africana, wordt er collectie etnografische oude beelden, gebruiksvoorwerpen, bouwfragmenten, wapens en andersoortige objecten aangeboden uit de regio India, Midden Oosten, Indonesië, Azië, Midden-Amerika, Zuid-Amerika, China en Suriname.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is tevens divers. Wat is een Book Auction zonder een uitgelezen sortering antieke- en zeldzame Boeken? Ruim honderd werken deze keer, van opvallend goede kwaliteit.
Waaronder bijzonder topografisch werk over o.a. de Zaanstreek, Stavoren, Vronen en Waterland, Haarlem, Dordrecht, Bommel, Zuid Holland en Schieland, Den Haag, Breda, Oost Friesland, Medemblik, Tübingen, Parijs, Leipzig, Zeeland, Londen, Amsterdam en Europa. Voorts bestaat de collectie uit vele andere literaire, theatrale, religieuze, geschiedkundige, biologische of geneeskundige titels.
Uitblinkers zijn een fraai 16e-eeuws exemplaar van Ovidius’ Metamorphoses en het magnifieke ‘Pomologia, dat is beschryvingen en afbeeldingen van de beste zoorten van Appels en Peeren’ met 39 levendige handgekleurde gravures van excellente kwaliteit én ‘Beschouwende en Werkdadige Hovenier-Konst of inleiding tot de waare oeffening der planten’ met 16 uitslaande platen. Beide van de hand van Johann Hermann Knoop.
Een boek dat absoluut nieuwsgierigheid opwekt is het belangwekkende ‘HISTORIE DER SEVARAMBES, Volkeren die een Gedeelte van het darde Vast-land bewoonen, gemeenlyk ZUID-LAND genaamd’.
Dit werk is gebaseerd op originele 17e-eeuwse scheepslogboeken van Kapitein Siden.
Onderzoekers zijn het er nagenoeg over eens dat de passage over de ontscheping van de Heerenveense scheepsjongen Sjouke Gabbes op de Australische kust, model heeft gestaan voor Daniel Defoe’s Robinson Crusoë. (Bron: Lucius L. Hubbard, A dutch source for Robinson Crusoe).

Bullet Kunst en Grafiek.
Ook de kunst is deze veiling goed vertegenwoordigd. Namen als Peter Klashorst, Bram Bogart en Salvador Dali sieren o.a. de lijst. Daarnaast een serie prachtige zeldzame gravures van de veelvuldig onderscheiden begin 20e-eeuwse kunstenaar Marius Bauer en werk van andere bekende Nederlandse kunstenaars. Last but not least een fraaie originele tekening van de bekende Art Nouveau kunstenaar Antoon Molkenboer uit de privécollectie van zijn familie.

Bullet Affiches. De veiling wordt afgesloten met een aantal bijzondere binnen- en buitenlandse affiches van begin tot eind 20e-eeuw.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

0001-0500 Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie [16]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [4]
1001-1500 Boeken - Religie en Filosofie [1]
1501-2000 Boeken - Kunst, Architectuur en Cultuur [73]
2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis [17]
2501-3000 Boeken - Fictie [5]
3000-3500 Boeken - Kinderboeken, Strips [18]
3501-4000 Boeken - Diversen [8]
4001-4500 Antieke Kaarten en Prenten [5]
4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera [109]
4701-4800 Etnografica [48]
5001-5500 Boeken - Antieke en zeldzame boeken [113]
5501-5700 Kunst en Grafiek [21]
5701-5800 Affiches [10]

Totaal aantal kavels [448]