V36|12.5.2016

Veiling 36 - Boeken, Prenten, Kunst & Curiosa

Veiling
Donderdag 12 mei 2016 om 19.00 uur

Zaterdag 7, zondag 8, maandag 9 en donderdag 12 mei a.s. van 11.00 tot 17.00 uur

Locatie veiling en kijkdagen
Quellijnstraat 127, 1073 XH te Amsterdam

Een deel van de kavels is herplaatst met een substantieel lager limiet.

Bullet Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie. Een ruime hoeveelheid Typografie en het Boekenvak. Met een fraaie collectie veilingcatalogi.

Bullet Boeken - Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Waaronder Techniek, Anatomie, Geschiedenis, Biologie en Bouwkundige versieringen.

Bullet Boeken - Psychologie & sexuologie. Een gespecialiseerde bibliotheek onderverdeeld in tal van kavels met als onderwerp Psychoanalyse, Sexuologie, Psychiatrie, Pedagogiek, Orthopedagogiek, Psychologie, Gerontologie en Jeugdpsychiatrie. Veel van de boeken in deze bibliotheek zijn zeldzaam of anderszins moeilijk te verkrijgen.

Bullet Boeken - Religie en Filosofie. Enkele kavels bijbels en Zeeuwse kerkgeschiedenis.

Bullet Boeken - Kunst, Muziek, Fotografie. Een uitgebreide collectie Kunstboeken en samengestelde kavels Boeken, Kunstcatalogi en Tijdschriften met o.a. aandacht voor Architectuur, Toegepaste Kunst, Musea, Fotografie, Design, Moderne Kunst, Middeleeuwse Kunst, Film en Televisie, Kunstgeschiedenis, Topografie, Tapijten en Grafiek.
Ook illustratief werk van specifieke kunstenaars, waaronder Anton Pieck, Victor Vasarely, Jacob Bicker Raye, Malevitch, Picasso, Reynaud, Carel Balth, Onno Greiner, Ary Scheffer, Bettina Rheims, Serge Bramly, Don Barron en vele andere kunstenaars en artiesten binnen het vakgebied.

Bullet Boeken - Topografie en Geschiedenis. Tal van samengestelde kavels Topografie waaronder Amsterdam, Nederlands Indië, Europa, Azië en Afrika, Brabant, Leiden en Zeeland. Cartografie van Ortelius. Streektalen en geschiedenis over diverse tijdperiodes en onderwerpen.

Bullet Boeken - Fictie. Diverse pakketten literatuur, waaronder schrijvers als Connie Palmen, James Joyce, K. Schippers, Gerard van het Reve, Miguel de Cervantes en Honoré de Balzac. Voorts diverse kavels verzamelonderwerpen.

Bullet Boeken - Kinderboeken, Strips. Stripalbums, Stripcuriosa, Plaatjesalbums, Ansichtkaarten, Kinderboeken. De nodige kinderboeken en plaatjesalbums, een collectie van tientallen bijzondere uitgave van Kresse. Albums waaronder: Suske en Wiskes, Trigië, Pep, Tarzan, Kari Lente, Loekie, Akim, Kuifje, Rooie Oortjes, Sjors en Sjimmie, Eric De Noorman, Asterix, Buck Danny, Harald De Viking, waaronder vele eerste drukken in zeer goede staat. En last but not least, een keurig lot Dick Bos.

Bullet Boeken - Diversen Onderwerpen: Sport, Tijdschriften,Literatuur, Film en Fotografie, Jubileumboeken, Spiritualiteit, Gastronomie, Esoterie, Muziek, Reizen, Scheepvaart en Schutterij.

Bullet Prenten en ander Grafiek. Een leuke verzameling Prenten, Gravures, Kleurenlithografieën, Opticaprenten, Proclamaties, Fotografie en Affiches van hoge kwaliteit. Met onderwerpen als Asiatica (o.a. Ukiyo-e houtblokprenten), Reproducties, Reclame, Amsterdam, Parijs, Kalenders, Rijmprenten en Kaarten van Scandinavië. Voorts werk van o.a. Jo SPier, Casparus Commelin, Marten Toonder, Daan Hoeksema en Utagawa Horikage.

Bullet Curiosa, Antiek en Efemera. Een veelomvattende collectie Curiosa en Antiek: Gebruiksvoorwerpen, Blikken, Ansichtkaarten, Bouwplaten, (Bord)spellen, een grote collectie Modelauto’s waaronder Dinky Toys, Poppen, Curiosa, Foto’s, Speelgoed, Bakeliet, Antiek keukengerei, Blikken speelgoed, Parfum, Glaswerk, Aardewerk, Cosmetica, Friese Doorlopers, Vintage filmcamera, Postzegels, Weerkundige instrumenten, Bierpullen, Weegschalen, Chinees Aardewerk, Glaswerk, Sphygmomanometer, Foo Dogs, Bioscoopfilms in filmblikken, Oud gereedschap, Koper en Messing objecten, Art Deco boekensteunen, Boeksimulanten, Tin, Zilver, Toneelkijker, Bronzen vijzel, Munten, Ethnografica, Toverlantaarn filmpjes en vintage vrachtwagenbumper objecten. En vele andere parafernalia en gebruiksvoorwerpen.

Bullet De collectie Oude-, Antieke boeken, Manuscripten en andere Zeldzame Boeken is deze veiling divers. Ruim honderd antieke werken zullen worden geveild, waaronder de categorieën: Geschiedenis, Religie, Geneeskunde, Rechten, Encyclopedieën, Kunst, Gravures, Judaïca, Literatuur, Topografie, Vertellingen, Dichtkunst, Manuscripten, Alba Amoricum, Adel, Numismatiek, Heraldiek, Almanakken, Fauna, Geografie, Wiskunde, Chemie en Atlassen.
De collectie omvat werken van o.a. Archibald Bower, Frederik Everhard Rambach, Cornelis Ploos van Amstel, H. Tollens C.Z., Johan Newton, J. van Lodensteyn, Christoph Cellarius, Hieronymus Freyer, Michiel Adriaanszoon de Ruiter, Hendrik Harmen Klijn, G.B. Depping, Jacobo Josephus Haus, Elisee Reclus, Léon Pouillon, Luigi Bardi, George Gordon Byron, Arend van Slichtenhorst, Johannes Isacius Pontanus, Mr. C.P.E. Robidé van der Aa, A.W. Grube, A.W. van Campen, A. von Kotzebue, Heinrich Heine, Johann Wolfgang von Goethe, Victor Hugo, M. Guizot, Charles R. Gibson, G. Kalff, Catharine Wassenbergh, Pieter Fiers, Willem van Haren, Johannes Leusden, Jan Luiken, Arnold Hoogvliet, Joseph Addison, Mattheus de Ruuscher, Mr. W.J. Baron d’Ablaing van Giessenburg, Joseph Martin, Monsieur Baron, F. Kaiser, Giuseppe Agostino Orsi, Ijsbrand van Hamelsveld, Christian Fürchtegott Geller, A. Chéruel, Kornelis Westerbaen, Dr. P.G. Buekers, Niemeijer, Johan Jacob Schmidt, Jacob Cats, M.M.Bacuez et F. Vigouroux,
Hugo de Groot, Jean Barbeyrac, M. le Vicomte de Chateaubriand, Lukas Rotgans, Joh. Henr. Schrader, Mr. A van Halmael Jr., Mr. Jacobus Scheltema, Mr. Willem Bilderdijk, Harriet Beecher Stowe, Jacques Alexandre de Chalmot, Arnoldus Bastiaan Strabbe, J.J.L. ten Kate, H. Blücher, J.P. Millington, Dr. H. Hartogh Heys van Zouteveen, Charles Darwin, J. van Leeuwen, John Bush, J.L.Mosheim, Dé-Lilah, Johann Heinrich Schulze, Pieter Burmann, Nicolas Heinsi, Cornelis Schrevelius Justin, Isaac Vossius, Dr. Johann Christian Felix Baehr, H. Heiningen, Desiderius Erasmus, Martin Luther, Alexandre Dumas, Jacques François, C.E. van Koetsveld, J. Bosscha, C F Schöttelndreiër, Johannes de Mey, F.C. Schlosser, B. Glasius, J.H. van der Palm, Hans Christian Andersen, Traugott Bromme, Charles Dickens, Hendrik Luden en vele andere auteurs.
Wat unica betreft omvat de collectie een aantal bijzonder fraaie Alba Amoricum met fijne gedetailleerde tekeningen en een zeldzaam Ethiopisch manuscript met koptisch schrift en een voorstelling van Joris en de Draak op perkament.

Bullet Kunst en Grafiek. Unica of werk in gelimiteerde oplage van diverse kunstenaars. In het oog loopt een zeldzame litho van Edgar Degas en een recente vondst van de erven Molkenboer; een fraai gedetailleerd werk in potlood, krijt en waterverf in Art Nouveau stijl. Voorts de gebruikelijke prenten, gravures, etsen en ander grafiek die deze categorie sieren.

Bullet Affiches. De veiling wordt afgesloten met een collectie bijzondere soms zeer zeldzame affiches.

Kortom: Wederom een veiling om trots op te zijn!

0001-0500 Boeken - Boekwetenschap, Bibliografie [22]
0501-0700 Boeken - Wetenschap en Technologie [6]
0701-1000 Boeken - Psychologie & Sexuologie [25]
1001-1500 Boeken - Religie en Filosofie [5]
1501-2000 Boeken - Kunst, Muziek, Fotografie [79]
2001-2500 Boeken - Topografie en Geschiedenis [29]
2501-3000 Boeken - Fictie [11]
3000-3500 Boeken - Kinderboeken, Strips [54]
3501-4000 Boeken - Diversen [19]
4001-4500 Antieke Kaarten en Prenten [20]
4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera [133]
5001-5500 Boeken - Antieke en zeldzame boeken [106]
5501-5700 Kunst en Grafiek [38]
5701-5800 Affiches [44]

Totaal aantal kavels [591]