V31|23.4.2015

Veiling 31 - Boeken, Kunst, Affiches, Meubels en Curiosa

Veiling
Donderdag 23 april 2015
Aanvang 19.00 uur
Locatie: Quellijnstraat 127, Amsterdam

Zaterdag 18, zondag 19 en maandag 20 april 2015 van 11.00 tot 17.00 uur
en donderdag 23 april van 15.00 tot 18.00 uur.

Bullet Bibliografie en Letterkunde.
Bijzondere en uitvoerige woordenboeken en naslagwerken, bibliografie en literatuur.

Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Een tal van pakketten, waarin het onderwerp Luchtvaart goed is vertegenwoordigd, maar ook de onderwerpen Biologie, Formule 1, Auto’s en encyclopedieën zullen aan bod komen.

Bullet Een collectie Geschiedenis, Archeologie en Topografische literatuur. Waaronder een bijzonder lot DUNLOP; een groot lot bestaande uit handelscatalogi, notitieboekjes, brieven, mappen en andere curiosa van de toenmalige directie, uit de beginjaren van Dunlop.

Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken. Veelal van uitermate goede kwaliteit. De onderwerpen zijn: Kunst, Popmuziek, Klassieke Muziek en Facsimile. Zonder twijfel is het belangrijkste kavel in deze categorie The Très Riches Heures of Jean Duke of Berry. De ultieme facsimile van waarschijnlijk het beste en meest bekende middeleeuwse getijdenboek, waarvan het origineel bewaard wordt in het Musée Condé in Chantilly in Frankrijk.
Dit doet echter niets af aan de magnifieke collectie gelimiteerde luxe cassettes met fraai geïllustreerde uitgaven m.b.t. bekende popartiesten waaronder John Lennon, George Harrison, The Rolling Stones en Eric Clapton. Om de olifantsfolio van Araki in de immense roze satijnen doos kom je niet heen en Michael Cooper’s Blinds & Shutters met o.a. de signaturen van David Hockney, Graham Nash en Bill Wyman is momenteel een van de meest bekeken kavels van deze veiling.

Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. Plaatjesalbums, fraaie kinderboeken en stripalbums met namen als Dulieu en Toonder.

Bullet Literatuur en Poëzie. In deze categorie ook weer vele pakketten en losse uitgaven met uiteenlopende onderwerpen, waaronder: Erotica, Rechten, Literaire romans, Tijdschriften, Militaria, Judaïca, Spellen, Religie, Filosofie, Kookboeken en enkele Reviana.

Bullet De collectie Antieke boeken en Manuscripten is deze veiling bijzonder te noemen. Binnen dit onderwerp bevinden zich een aantal zeldzame biologische en topografische uitgaven van kwaliteit. Interessant zijn o.a. de Historiae Naturalis de Serpentibus van John Jonston en het schitterende Biologia Centrali-Americana Reptilia and Batrachia van Albert C.L.G. Günther. Fraai zijn de topografische werken Zes Regerings-Reglementen van Nederlands Indië en Reistogt naar en door Oostindiën van Wouter Schouten. In de categorie Judaïca vier zeldzame begin 19e eeuwse uitgaven van gebedenboeken voor de feestdagen en het Boek Samuel 1 en 2.

Bullet Curiosa en Antiek. Deze veiling komt er een grote collectie curiosa en antiek onder de hamer. Fraaie bordspelen, zilver, glas, keramiek waaronder een servies van Villeroy & Boch, poppen, vintage gebruiksvoorwerpen, meubels, een tektiet en een verscheidenheid aan andere curiosa.

Bullet Beeldende Kunst, Affiches en Fotografie. Veel vintage affiches en litho’s, waaronder exemplaren van Kees van Dongen, Bruna, Bernard Charoy, Wallase Ting, Miro en Eppo Doeve. Litho’s van Dali met echtheidscertificaat, diverse zeefdrukken van o.a. Corneille, Herman Brood en Karel Appel. Een aquarel van Anton Heijboer, een litho van Klaas Gubbels, en een zeldzame houtgravure van M.C. Escher. Voorts de gebruikelijke prenten, gravures, etsen en ander grafiek die deze categorie normaliter sieren.

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [14]
0500-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [22]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [17]
1501-2000 Boeken - Kunst, Muziek en Fotografie [35]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [16]
3001-3500 Boeken - Literatuur & Diversen [49]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [44]
4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera [109]
5001-6000 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [106]

Totaal aantal kavels [412]