V 25|16.6.2014

Veiling 25 - Boeken, Wijn, Antiek, Affiches, Zilver en andere Curiosa

Veiling
Maandag 16 juni as. - 19.00 uur

Vrijdag 13 zaterdag 14, zondag 15 juni 2014 van 11.00 tot 17.00 uur

Bullet Bibliografie en Letterkunde. Deze veiling een collectie die bestaat uit interessante boeken en pakketten; boeken over boeken.
Bullet Wetenschap, Technologie en Boekwetenschap. Ook hier weer een tal van pakketten, waarin het onderwerp Luchtvaart goed is vertegenwoordigd, maar ook de onderwerpen Scheepvaart en Spoorwegen zullen aan bod komen.
Bullet Een ruime collectie Geschiedenis, Architectuur en Topografische literatuur. Waaronder veel pakketten Amsterdamse topografie.
Bullet Kunst-, Muziek- en Fotografieboeken veelal van uitermate goede kwaliteit. De onderwerpen zijn: architectuur, podiumkunst, muziek, beeldende kunst, fotografie, popmuziek, design en biografie. Een groot deel van de boeken in deze categorie zijn nieuw, soms zelfs nog geseald.
Bullet Literatuur en Poëzie. In deze categorie vindt u een aantal kavels biografie. Interessant zijn de pakketten Reviana en Mulischiana.
Bullet Stripalbums en Plaatjesalbums. De boventoon wordt gevoerd door een aantal zeldzame plaatjesalbums.
Bullet Diversen. Geveild worden de categorieën Judaïca, Autosport, Vinologie en een bijzondere uitgave over Vrijmetselarij: ‘An Encyclopedic Outline of Masonic, Hermetic, Cabbalistic and Rosicrucian Symbolical Philosophy’.
Bullet Antieke Kaarten en Prenten. Etsen, Lithografieën, Gravures, Kaarten, Atlassen en Opticaprenten. Bijkans elke techniek is vertegenwoordigd.
Bullet De collectie Antieke boeken en Manuscripten is deze veiling groot te noemen. Binnen dit onderwerp bevinden zich een aantal zeldzame uitgaven. Bijzonder is het fraai geïllustreerde topografische werk: ’Geschiedenis der Vereenigde Nederlanden’ van Jean Le Clerc. Met name het vierde door zijn zoon geschreven deel is opvallend; het betreft een uitzonderlijk zeldzaam werk waarvan er mondiaal slechts enkele exemplaren zijn beschreven.
Ook indrukwekkend binnen deze categorie is ‘Het groote tafereel der dwaasheid: vertoonende de opkomst, voortgang en ondergang der actie, bubbel en windnegotie, in Vrankryk, Engeland, en de Nederlanden, gepleegt en den jaare MDCC’. Het werk dat handelt over de windhandel in aandelen van ondernemingen in de nieuwe wereld is een illustratie van het feit dat deze praktijken van alle tijden zijn. De paralellen met de onregelmatigheden in de financiële wereld in de laatste decennia zijn verbazingwekkend.
Ondanks enkele beschadigde gravures, is dit voornamelijk grafische werk gevuld met buitengewoon fraaie platen van diverse afmetingen.
Opvallend binnen deze categorie is het originele o.i. museumwaardige handgeschreven ’paspoort’, ondertekend door Willem III en Constantijn Huijgens. Het geheel wordt o.a. gecompleteerd door een uitgebreide collectie ‘Elzeviertjes’ van goede kwaliteit.
Bullet Curiosa en Antiek met o.a.: Wijn, Art Deco glas in lood ramen, een opiumpijp, een zeldzaam chinees beeldje in Tianghuang Stone, een grote collectie parfumflesjes met zilveren en gouden sluiting, origineel antieke Amsterdamse straatnaamborden, tal van oosterse kleden en doeken, een collectie tegels uit de 17e tot de 19e eeuw, diverse zilverwaren en Boheems kristal.
Bullet Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches Veel vintage affiches, waaronder een fraai exemplaar ontworpen voor een theatervoorstelling van ‘De geverfde vogel’ van Jerzy Kosinski, diverse affiches van Sandberg, tentoonstellingsaffiches van bekende kunstgaleries, enkele realistische schilderijen waaronder een ‘gecertificeerde’ reproductie van Gauguin’s ‘Paysage’ en enkele litho’s van contemporaine kunstenaars in kleine oplage.

0001-0500 Boeken - Bibliografie, Letterkunde [13]
0501-1000 Boeken - Wetenschap en Technologie [19]
1001-1500 Boeken - Geschiedenis en Topografie [21]
1501-2000 Boeken - Kunst, Muziek en Fotografie [94]
2001-2500 Boeken - Literatuur en Poëzie [14]
2501-3000 Boeken - Strips en Plaatjesalbums [6]
3001-3500 Boeken - Diversen [13]
3501-4000 Antieke Kaarten en Prenten [21]
4001-4500 Boeken - Antiquarisch [111]
4501-5000 Curiosa, Antiek & Efemera [91]
5001-5500 Beeldende Kunst, Fotografie en Affiches [49]

Totaal aantal kavels [452]